Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölüm izle-Canlı izle

TRT 1

Trt 1 ekranlarının yayınlandığı günden itibaren dikkatleri üzerine çeken dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölüm Canlı izle sayfasından merhaba. Bu sayfadan dizinin kaçırdğınız son bölümlerine full ve tek parça halinde ulaşabilir ve diziyi yayın saatinde canlı olarak izleyebilirsiniz. Büyük Selçuklu Devleti'ni konu edinen dizide her hafta birbrinden farklı olay ve entrika seyircinin ekranına yansıtılıyor. Selçuklu Devleti'nin büyüme evresinin anlatıldığı dizi yayınlandığı günden itibaren oldukça izlenir hale geldi. Reytinglerde ilk sırada yer alan Uyanış Büyük Selçuklu 5. bölümü ile 26 Ekim Pazartesi saat 20.00'da Trt1 ekranlarında izleyicisi ile buluşacak. Peki Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölümde Neler Yaşanacak? Dizinin 5. bölüm fragmanı yayınlandı. Yayınlanan fragman sonrası hareketli dakikalara şahit olacağımız belli oluyor.

Uyanış Büyük Selçuklu 5. Bölümde Neler Yaşanacak? 5. Bölüm Özeti

Nizamülmülk’ün planı sonrasında, Batıniler kendilerine hazırlanan tuzağa çekilmişler, Sencer oraya varmamak için ne yol denese de başarılı olamamış, Tapar’la yüz yüze gelmiş ve vuruşmadan yüzü açılan Sencer’in boynuna Tapar’ın kılıcı yaslanmıştır. Tapar’ı durduran adım kimden gelecektir? Sencer, Batınilerle başlattığı mücadelenin en kritik durumunda yoluna devam edebilecek midir?


Batınilerden aldığı haber neticesinde Andreas, askerlerini öldüren Melikşah’tan öcünü almak için Kuvel civarında saklanan özel birliği kılıca dizmişt. Baskına uğrayan özel birlikten bir kişi hayatta  kalmıştır. O da Melikşah’ın hassa adamı Yalman’dı. Yalman çetin bir yolculuktan sonra Isfahan’a gitmeyi başarmıştı. Yalman, Hasan Sabbah’ın ihanetini açığa çıkarabilecek midir? Hasan Sabbah, Yalman’ın kendinin deşifre olmasını engelleyebilecek midir? Melikşah özel birliğin intikamını nasıl alacaktır?


Isfahan meydanında sonsuz ilmiyle Batıni dahisini mağlup eden Gazali, halkın ve dahi İbn-i Attaş’ın dikkatlerini üzerinde çekmişti. Davalarına karşı açıktan açığa bayrak açan bu genç âlime karşı Attaş’ın tutumu nasıl olacaktır? İbn-i Attaş, Gazali’yi alt etmek için nasıl bir yol izleyecektir? Nizamülmülk, Gazali’yi Batınilerden koruyabilecek midir? Gazali’nin akıbeti ne olacaktır?
Diğer yandan geçirdiği elim kazanın sonrasında Elçin’in sanrılarıyla mücadelezorunda kalan Terken’in doğumu erkenden başlamıştı. Uzun ve sancılı geçen doğum sonunda Terken Hatun’u ve Melikşah’ı neler bekleyecektir? 

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları

Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Ekin Koç, Sevda Erginci, İlker Kızmaz, Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Osman Sonant, Cemal Toktaş, Mehmet Özgür 

 

TRT 1 CANLI İZLE

Bu yazı 25 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.