Seyircinin Gediz'e Bakış Açısı Değişiyor

Star Tv ekranlarında her pazartesi yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde senaristler adeta seyircinin düşüncelerini değiştirmeye yönelik hareketler yapıyor. Dizide Uraz Kaygılaroğlu'nun canlandırdığı Gediz karekteri izleyenler tarafından bir döenm oldukça fazla seviliyordu. Nare'ye karşı oldukça ilgili ve nazik davranan Gediz karakteri sevilirken, Sancar karakterinden neredeyse nefret ediliyordu. Senaristler bu duruma bir dur diyerek son zamanlarda Gediz karakterini biraz geri plana atıp Sancar karakterini öne çıkardılar. Bu durum sosyal medyadaki anketlere direkt olarak yansıdı.

Şöyle ki; dizinin takipçilerinin bildiği gibi Sancar’ın kimi tavırları ve Nare’ye yaşattıkları nedeniyle izleyicinin bir süredir Nare ve Sancar aşkına karşı mesafeli bir duruşu başlamıştı. İzleyenlerin en çok Nare’yi Gediz’e yakıştırmalarının ardından adeta sosyal medya ikiye bölünmüştü.

Bir tarafta Neslihan Atagül’ün oynadığı Nare için en doğru ismin, Engin Akyürek'in hayat verdiği Sancar olduğu düşüncesi vardı. Diğer tarafta ise Uraz Kaygılaroğlu’nun oynadığı Gediz’in, Nare’yi anlayan, güvenen, her koşulda yanında olan, eğitimli, kültürlü bir adam olması nedeniyle Nare ve Gediz aşkını isteyenler vardı.

Bu durum, sosyal medyada pek çok yorumu ve tartışmayı da beraberinde getirdi ve getirmeye de devam ediyor. Gediz’e olan ilginin artması, Nare ve Sancar aşkının efsanesine gölge düşürmesi ile birlikte karakterin ayarlarında da oynamalar yapılıyor şu sıralar.

İzleyiciyi adeta Gediz’den soğutma politikası uygulanıyor sanki! Ancak yine de pek çok izleyici Gediz’in kötü biri olduğuna inanmıyor ve onun Nare ile aşk yaşamasını istiyor.

Bir başka izleyici grubu ise Sancar’ın artık her şeyi anlayıp düzeldiği, daha düzgün bir adam olduğu ve Nare’yi haketmeye başladığı görüşünde.

İşte bu durumda iki çift ortaya çıkıyor; Nare ve Sancar, Nare ve Gediz… Sosyal medyada dizinin takipçileri o kadar ateşli yorumlar yapıyor ve etkin bir şekilde bastırıyor ki dolayısıyla haftalık ölçümlemede de bu iki çift, ilk iki sıraya yerleşiyor.

Aşağıdaki tabloda da görüleceği üzere Nare ve Sancar aşkı, küçük bir farkla önde. Nare ve Gediz aşkı ise hemen arkasında. İzleyicilerin neredeyse bu konuda ikiye bölündüğü de gelen ileti sayılarından anlaşılmakta!

İşte 11-18 Kasım haftasında En Popüler Dizi Çifti arasında ilk 5’e girenler…

Bu yazı 23 KASıM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.