Kalk Gidelim Canlı izle

TRT 1

Trt1 ekranlarının sevilen dizisi 'Kalk Gidelim Canlı izle' sayfasında bulunuyorsunuz. Bu sayfadan her hafta cumartesi günleri yayınlanan Kalk Gidelim Dizisi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve diziyi canlı, kesintisiz ve donmadan izleyebilirsiniz.

Renkli oyuncu kadrosu ile Kalk Gidelim dizisi evlerimize neşe kaynağı olmaya devam ediyor. Her hafta Cumartesi günü yayınlanan dizinin konusu ve oyuncu kadrosu yazımızda mevcuttur. Kalk Gidelim Dizisinin Son Bölümüne ve Diziyi Canlı izleme imkanına sayfamızdan sahipsiniz.

Kalk Gidelim Dizisinin Konusu

TRT1’in dizisi "Kalk Gidelim" İstanbul'dan baba ocağına uzanan konusuyla göz önüne geliyor. Ailesini arkada bırakıp İstanbul’a gelen Mustafa Ali’nin yıllar sonra batarak zenginlik düşkünü karısı ve lüks içinde büyümüş çocuklarıyla tekrar köyüne yolculuğunu konu alıyor. "Kalk Gidelim" yıllar önce doğduğu topraklardan, geleneklerimizle büyüdüğü ailesinin yanından İstanbul’a yerleşmiş ve geçmişini unutmuş, biraz da yozlaşmış bir adamın, yıllar sonra İstanbul’da kurduğu kendi ailesiyle beraber tekrar baba ocağına ve özüne dönme macerasını konu almaktadır. İstanbul’da tanışıp yuva kurduğu karısı ve şimdi yirmili yaşlarda olan evlatları, kahramanımızın büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen yaklaşık yirmi beş yılda, ailesini, geleneklerini,örf ve adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur. İstanbul’un gündelik yaşamının telaşında anne- babasından gördüklerini çocuklarına öğretmemiştir. Bu aslında ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan göç hikayelerinden yalnızca bir tanesinin hikayesi. Mustafa Ali’nin hikayesinin ilginç olmasının sebebi ise yirmi beş yıl sonra yaşadığı yerlere, birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönmek mecburiyetinde kalmasıdır. Aslında gerçek şu’dur ki; hayat, köylünün olduğu yerdedir. Köylü, yaşamını, toprağı işlediği elleriyle ve alın teriyle devam ettirir. Zamanla köydeki yaşam, köylülerin dayanıklı ve kanaatkar yapıları bizim ‘İstanbullu’ aileye de geçecek, güzel günlerde olduğu gibi kötü günlerde de bir arada olmayı öğrenecekler, aile bağlarının aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

Kalk Gidelim Dizisinin Oyuncuları:

Erkan Sever (Mustafa Ali Dal),
Ayça Varlıer (Nurcan Dal),
Ufuk Özkan (Seyfettin Dal),
Mehtap Bayri (Sevda Dal),
Beyazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal),
Aslı Omağ (Meryem Kütük),
Hayrettin (Ercan),
Tuğçe Karabayır: Ahsen Ağzade Dal
Yıldız Kültür (Mümine Dal), ,
Nilay Deniz (Nehir),
Sinan Albayrak (Ali Demir),
Cem Belevi (Sinan),
Kerem Kupacı (Halil Kalkar),
Ferhat Yılmaz, Zeynep Irgat,
Emin Gürsoy (Sefer Zeytin),
Kerim Yağcı (Kahya Bodur Sadık),
Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar),
Andrey Polyanin Stan (Veli),
Nalan Okçuoğlu, Füsun Kostak,
Can Kıran (Samim Dal),
Alican Okumuş,
Onur Seyit Yaran (Canberk Dal),
Ece Aydemir, Pelin Şahin,
Alper Saylık (Şakir),
Sena Çakır (Dudu),
İlayda Aydın (Badegül),
Erdi Ünver (Bayram),
Bengi Ceren Uluğ (Cennet)

 

 

TRT 1 CANLI İZLE

Bu yazı 17 EKIM 2020 tarihinde yazılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Yorumlar (0)

Ne Söylemek istersin ?

Bu içeriğe henüz bir yorum yapılmamış, Şimdi ilk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Formu
Yorum Kuralları
  • Yorum alanındaki tüm kutucukları doldurmalısınız.
  • Spam içeren Yorumlar onaylanmadan silinecektir.
  • Kişilik haklarına saldırı ya da nefret içeren yorumlar onaylanmaz.
  • Hakaret içeren yorumlar yetkili merciler tarafından talep edildiği taktirde iletilecektir.